Дії під час повітряної тривоги

Через агресію з боку РФ в Україні триває воєнний стан, і щоденно лунають сирени, попереджаючи про повітряну тривогу. Українці змушені адаптуватися до життя в умовах постійних загроз, які спричиняють російські обстріли мирних територій.

Незважаючи на те, що багато хто вже звик жити в умовах війни, ігнорування сигналів повітряної тривоги може мати фатальні наслідки. Важливо своєчасно реагувати на ці загрози, адже це може врятувати життя.

Що слід робити під час сигналу «Повітряна тривога»?

Відповіді на це питання можна знайти на сайтах ДСНС, Міністерства освіти та науки, а також на інформаційних ресурсах правоохоронних органів. В кожному навчальному закладі, державній установі, громадській організації чи підприємстві мають бути розміщені відповідні інформаційні стенди під назвою «Дії під час повітряної тривоги». Такі наочні посібники доступно і чітко пояснюють алгоритм дій у разі повітряної загрози.

Інструкції та рекомендації щодо дій під час повітряної тривоги можна умовно поділити на дві категорії. Перша — це правила для цивільного населення, які допомагають діяти в умовах загрози з повітря. Друга — службові інструкції та постанови, що регламентують дії та зони відповідальності посадових осіб під час повітряної тривоги.

Які ж саме правила для населення можна знайти на сайтах відповідних служб, а також на стендах з безпеки життєдіяльності та цивільного захисту населення?

Найважливіше правило: «Якщо лунає сирена — негайно прямуй до сховища». Якщо часу недостатньо, скористайся «правилом двох стін». Перед тим, як залишити помешкання, вимкни світло, газ і воду, а також подбай про маломобільних родичів чи сусідів. Варто пам’ятати, що найбільш небезпечними зонами в будинку є перший та останній поверхи, а також не варто спускатися до укриття на ліфті. Важливо мати з собою запас сухої їжі на два дні, воду, ліхтарики, телефон, павербанк та свисток — ці речі повинні бути у вашому багажі під час евакуації до сховища чи укриття.

Інструкції для педагогів та фахівців служб цивільного захисту під час повітряної тривоги доступні на офіційних сайтах або в інших публічних інформаційних джерелах і месенджерах. Якщо виникне потреба, ви можете замовити такі інструкції, надруковані на пластикових інформаційних дошках, на нашому сайті “Стенд-Скул”. Власне виробництво дозволяє виготовити стенди з чіткими інструкціями щодо дій під час повітряної тривоги для різних категорій населення. Завдяки таким стендам «Як діяти під час повітряної тривоги» школярі, працівники та персонал отримують важливу інформацію, яка може значно підвищити їхні шанси на оперативне і правильне реагування на небезпеку.

Відгуки
Поки немає жодного відгуку.
Написати відгук
Ваш відгук
Ім'я
Email
Всі результати пошуку